Latest News

Türkiye ve İran savunma sanayisinde iş birliği yapabilir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımlarını eleştirerek, Türkiye ile İran'ın savunma sanayisi alanında iş birliği yapabileceğini ve savaş uçağı üretebileceğini söyledi.






Başkent Tahran'da düzenlenen 'Kevser' savaş jeti tanıtım toplantısında konuşan Ruhani, ABD yaptırımları ve komşu ülkelerle ilişkilere dair değerlendirmelerde bulundu.



Savunma sanayisinde maliyeti düşük ve etki gücü yüksek silahlar üretmek istediklerini belirten Ruhani, İran olarak bu sahada gittikçe güçlendiklerini ifade etti.

Komşu ve dost ülkelerden Türkiye ve Pakistan ile savunma alanında iş birliği yapabileceklerini vurgulayan İran Cumhurbaşkanı, bu ülkelerin birlikte çalışması durumunda savaş uçağı üretebileceklerini ve daha fazlasını da yapabilecek kapasitelerinin olduğunu kaydetti.
Sputnik

Subscribe to our mailing list

* indicates required

MUHAFIZ'a Yeni İhracat Sözleşmesi | C4Defence





ASELSAN, bugün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile bir Güney Asya ülkesinin ihtiyacı kapsamında MUHAFIZ Sistemi tedarikine yönelik sözleşme imzalandığını duyurdu. Bu sözleşme ile MUHAFIZ silah sisteminin ihracatına yönelik ülkelere yeni bir ülke daha eklenmiş oldu.

30mm silah ile donatılmış yüksek stabilizasyon performansı ve otomatik hedef takip yeteneğine sahip uzaktan komutalı bir silah sistemi olan MUHAFIZ, savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebiliyor.
|