Latest News

TSK Güçlendirme Vakfında Değişiklik Teklifi Komisyonda Kabul Edildi

TBMM Milli Savunma Komisyonu, Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) Güçlendirme Vakfı Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni kabul etti. TBMM Milli Savunma Komisyonu, AK PartiSivasMilletvekiliİsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. AK Parti Genel Sekreteri, Ankara Milletvekili Fatih Şahin ve İstanbulMilletvekili Şirin Ünal'ın imzalarını taşıyan teklifin görüşmeleri Milli Savunma Komisyonunda tamamlandı. Ünal ve Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde müsteşar, müsteşar yardımcısı kadrolarının kaldırılması ve CumhurbaşkanıYardımcısı kadrosunun ihdasına yönelik değişikliğe uyum sağlamayı amaçlayan teklife ilişkin bilgi verdi. Şahin, son yıllarda savunma sanayisi sektöründe ülkelerin büyük atılımlar gerçekleştirdiği günlerden geçildiğine işaret etti. Günümüzde ülkelerin hem iç ve dış güvenliklerini sağlamak hem de ekonomik olarak güçlü olmak amacıyla savunma harcamalarını ve yatırımlarını artırmaktan geri durmadığını dile getiren Şahin, "Bizler de Türk…

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Boksör, 35'lik Yumruğunu Sergileyecek | C4Defence

Boxer, Skyranger sistemi ile Eurosatory’deki yerini alacak. 11-15 Haziran 2018’de Paris’te düzenlenecek olan fuarda Rheinmetall, ürün yelpazesini de sergileyecek.

Firmadan yapılan açıklamada, 2009 yılında ilk defa tanıtılan Oerlikon Skyranger Sistemi’nin de fuarda sergileneceği belirtildi.

35 milimetre hava savunma sistemi olan Skyranger, Almanya-Hollanda ortak projesi olan Boxer 8x8 zırhlı araçlarına entegre edildi. Yürütülen çalışmanın sonunda, mobil birliklerin ve sabit yapıların korunması için Skyranger Boxer hava savunma sistemi ortaya çıktı. İnsansız kuleye sahip platform, 35 milimetrelik çift beslemeli 35/1000 topu ile teçhiz edildi. Sahip olduğu elektro-optik takip sensörleri ile kullanıcının seçtiği ya da komuta merkezinin yönlendirdiği hedefleri otomatik olarak takip edebiliyor. Sahip olduğu pasif sensörler sayesinde gece ve gündüz her koşulda görev yapabilen sistem, 4000 metre etkili menzile sahip.

|