Latest News

ADEX 2018 Day 1 - Turkey's National Pavilion

ADEX 2018 is hosting Turkish Defence Industries Exporters’ Association on behalf of the country with the leadership of Presidency of Defence Industries (SSB), together with 33 defence industries companies mentioned below, with “Turkish National Pavillion” concept in total 1659 m2 area enlarged up to 30% compared with the previous participation covering almost half of the current fair area. Read more news about ADEX 2018 at this link: http://bit.ly/2DtfOZb https://youtu.be/Pywbc7d3-U0

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Ortadoğu’ya 70 İHA savar “DroneGun” | C4Defence

Avusturalya merkezli İHA ile mücadele firması DroneShieldi adı saklı tutulan bir Ortadoğu ülkesi ile 3.2 milyon Dolarlık anlaşma imzaladığını açıkladı. Eurosatory’de yapılan açıklamaya göre söz konusu ülke savunma bakanlığı bu bedel karşılığında 70 adet DroneGun taktik jammer tedarik edecek.

Firmanın alıma ilişkin açıklamasında, “taktik İHA durdurma teçhizatında dünya çapında bugüne kadar gerçekleşen en büyük alımdır ve DroneShield firmasını endüstri lideri konumuna getirmektedir” ifadesine yer verildi.

Açıklama ülke adını vermedi ancak alıcının Batı hükümetleri ile ittifak içinde olduğunu ve dünyanın en büyük savunma bütçelerinden birine sahip olduğun kaydetti. Açıklamada ABD’den ihracat için izin alınmasının gerektiği, bu iznin iki ay içinde verilmesinin beklendiği kaydedildi.

|