Latest News

‘Stealth Sheet’ Makes People And Vehicles Invisible To Drones By Suppressing Infrared Light

The stealth sheet was created by researchers that hope it will be used in battle. As weapons become more sophisticated with the advances in technology, so do the countermeasures to weapons. Researchers at the University of Wisconsin-Madison have invented the “stealth sheet,” which is a super thin sheet that can suppress infrared light. This can be used to mask people and vehicles that emit infrared light, which can normally be picked up by drones, heat-sensing night vision goggles, and infrared cameras, according to the Daily Mail. The stealth sheet is made out of a bendable silicon material, masks up to 94 percent of infrared light, and is only a millimeter wide. The co-author of the study, Hongrui Jiang, described the concept behind the invention. “You can intentionally deceive an infrared detector by presenting a false heat signature … It could conceal a tank by presenting what looks like a simply highway guardrail.” So far, the stealth sheet has been tested with a model of the hu…

Subscribe to our mailing list

* indicates required

ASELSAN'ın "NEFER"i ilk siparişi aldı

ASELSAN'ın yurt içi imkanlarla ürettiği uzaktan komutalı silah sistemi NEFER, yurt dışında gerçekleştirilen testlerden başarıyla geçti, prototip üretim için sözleşme imzalandı.


ASELSAN'ın "NEFER"i ilk siparişi aldı

ASELSAN uzaktan komutalı silah sistemi ürün ailesinin en yeni üyesi NEFER silah sistemi, Kazakistan'ın zorlu kış koşullarında gerçekleşen müşteri testlerini başarıyla tamamladı. ( MSB - Anadolu Ajansı )
ASELSAN, müşteri talepleri ve gelişen teknolojiler doğrultusunda UKSS ürün ailesine yenilerini ekliyor.
Şirket, bu kapsamda 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2017) tanıttığı NEFER için geçen sürede yoğun çalışma yürüttü. Bu çalışmalarla NEFER teknolojik olarak olgunlaştırıldı.
Aralık ayında atışlı testlerine başlanan NEFER'in kalifikasyon testleri tamamlandı.
Kazakistan'da zorlu kış koşullarında sınav veren NEFER, performansıyla tam not aldı. ASELSAN, bir prototip üretim için de ismi açıklanmayan bir ülkeyle sözleşme imzaladı. ASELSAN böylece NEFER için ilk siparişini alırken, gelecek dönemde bu sayının ve ülke çeşitliliğinin artması bekleniyor.
Şirket, NEFER ile Türkiye'deki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak Savunma Sanayii Müsteşarlığına da teklif verdi.

Geniş pazar olanağı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan NEFER, paletli ve tekerlekli tüm zırhlı araçlarda etkin görev yapabilecek şekilde geliştirildi.
NEFER, bunun yanında hem NATO silahlarının kullanımda olduğu ülkeler hem de Rus menşeli silahları envanterinde bulunduran ülkeler için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.
Batı veya doğu menşeli 25/30 milimetre otomatik topların ve antitank füzelerinin takılabildiği, üzerinde bağımsız elektro optik ve 7,62 milimetre eş eksenli silahın yer aldığı NEFER silah sistemi, hafifliği, düşük silueti ve diğer yetenekleriyle pazarda bir ilk olma özelliğine sahip bulunuyor.
Hareket halinde, gece/gündüz koşullarında, sabit, hareketli hedeflere karşı paletli veya tekerlekli kara araçlarında ve sabit platformlarda kullanılabilen NEFER, tamamen yurt içi imkanlarla geliştirilerek üretildi.
AA
|