Latest News

Announcing LIMA '19 - Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition

The 15th Edition of The Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition 2019 will be held 26th - 30th March 2019 in Malaysia. Air Recognition and Navy Recognition (Army Recognition Group) will be once again the Official Online Show Daily and WebTV . The Langkawi International Maritime & Aerospace Exhibition (LIMA) is the largest show of its kind within the Asia Pacific region. Its impressive list of international exhibitors and suppliers is more than matched by the supportive presence of industry elites, which range from senior Government officials, and military and civil delegates, to industry movers and shakers and more. https://youtu.be/zktSefn3kYc

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Ada'dan Yeni İstihbarat Sistemi | C4Defence

Leonardo, yeni geliştirdiği COMINT (Communications Intelligence / Muhabere İstihbarat) sistemini tanıttı. SPIDER adlı yeni sistem, Birleşik Krallık’ta geliştirildi. 20 MHz ila 6GHz band aralığında işlem yapabilen SPIDER, sinyalleri tespit edip tanımladıktan sonra analiz edip sinyal kaynağının konumunu de tespit edebiliyor. Beech üretimi King Air 350 benzeri uçaklar ve MALE (Medium Altitude Long Endurace / Orta İrtifa Uzun Havada Kalış) türü İHA’lar göz önünde bulundurularak geliştirilen sistem, 1,4 x 4 m boyutlarında bir baz alana entegreli anten arayüzünden oluşuyor.

Hava araçlarının gövde altına entegre edilen SPIDER, güç ve verilerin aktarılması için sadece iki adet kablo gerektirmesi ile entegrasyon kolaylığı sunuyor. Sayısal alıcı ve işlem ünitesi ise taşıyıcı araç içerisinde ve İHA yer istasyonunda 50 santimetrelik bir alana sığabiliyor. Anlık olarak 100 MHz band genişliğinde işlem yapan sistem aynı anda 8 bandı izleyebiliyor ve saniyede 64 bin konum saptama işlemi gerçekleştirebiliyor. Zayıf sinyalleri de takip edebilen sistem, 2 derecelik sapma açısı ile hassas konum tespiti imkânı sunuyor.
|