Latest News

Announcing LIMA '19 - Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition

The 15th Edition of The Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition 2019 will be held 26th - 30th March 2019 in Malaysia. Air Recognition and Navy Recognition (Army Recognition Group) will be once again the Official Online Show Daily and WebTV . The Langkawi International Maritime & Aerospace Exhibition (LIMA) is the largest show of its kind within the Asia Pacific region. Its impressive list of international exhibitors and suppliers is more than matched by the supportive presence of industry elites, which range from senior Government officials, and military and civil delegates, to industry movers and shakers and more. https://youtu.be/zktSefn3kYc

Subscribe to our mailing list

* indicates required

ASELSAN, M60T Tanklarının Tümünü Modernize Edecek | C4Defence

Türk Silahlı Kuvvetler envanterinde bulunan M60T ana muharebe tanklarının bir bölümüne FIRAT-M60T Projesi ie ASELSAN’ın modernizasyon uygulamasına karar verilmişti. ASELSAN’dan yapılan duyuruya göre M60T tanklarının tanksavar tehditlerine ve terör unsurlarına karşı daha etkin korunabilmesi ve mevcut sistemlere ilave yetenekler kazandırılmasına yönelik başlatılan projede çok adet tankının modernizasyonu tamamlandı. Proje yaklaşık bir yıldır devam ediyordu.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ASELSAN arasında bu konuda gerekli sözleşme değişikliği imzalandı. Bu değişiklikle Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki tüm M60T tanklarının modernize edilmesi kararlaştırıldı.

SSB ve ASELSAN arasındaki FIRAT-M60T Projesi kapsamında yapılan ilavelere bağlı olarak 96,7 milyon Avro ve 25 milyon TL artış bedeli için sözleşme değişikliği imzalandı. Gerçekleştirilen değişiklik ile sözleşme toplam bedeli 206 milyon Avro ve 50 milyon TL oldu.

Sözleşme değişikliği kapsamında PULAT Aktif Koruma Sisteminin M60T tanklarına entegre edilmesine de başlanacak. PULAT Aktif Koruma Sistemi, tanka yöneltilen tanksavar füzelerini havada tespit ederek tehdidi tankla çarpmadan önce uygun mesafede imha ediyor. PULAT Aktif Koruma Sistemi aynı anda birden çok füzeye karşı koruma sağlıyor.
ASELSAN, M60T Tanklarının Tümünü Modernize Edecek
|