Latest News

Türk Savunma Sanayisinde Gelinen Son Durum | C4Defence

Savunma Sanayii Başkanı Profesör İsmail Demir dün Anadolu Ajansı Finans Masası programına konuk oldu ve savunma sanayii alanındaki son gelişmeleri, çalışmaların hangi aşamada olduğunu açıkladı. Demir’in açıklamaları özetle şöyle:

F-35 Teslimatı:
1999 yılında başlayan bir katılım F-35, motor ağır bakımlarını ABD dışında yapan tek ülkeyiz. F-35 programından bir ortağın çıkarılması politik karar ile sağlanamaz, kararı tüm ortakların oybirliği ile alması gerek. Hatta ortaklığından ayrılsa bile yerine getirmesi gereken iş yükümlülükleri var. Bizim programdan çıkmamızın zaman ve maliyet arttırıcı tarafı var.

Biz bu programdan elde ettiğimiz bilgiyi kendi MMU programında kullanıyoruz.

İhracat Hedefleri:
Ekim itibariyle 2018 ihracatımız 1.5 milyar Dolar civarında. Bu yıl 2 milyar Dolar’ı aşmayı hedefliyoruz. MILGEM ihracatı kendi başına 1 milyar Euro’yu aşacak bir ihracat. Yine ATAK ihracatı da kendi başına 1.5 milyar doları aşacak.

Döviz Kurlarında Alınan Önlemler;
Ürünlerimiz belirli bir oranda d…

Subscribe to our mailing list

* indicates required

PASARS-16 Terminatör Arazide | C4Defence

Sırbistan Savunma Bakanlığı, yeni PASARS-16 kısa menzilli hava savunma sisteminin testlerinden yeni görseller paylaştı. Sırbistan Hava ve Hava Savunma Kuvvetleri bünyesinde görev yapan 98’inci Hava Tugayı’nın düzenlediği tatbikatta gerçek mühimmatlı atış testleri yapan PASARS-16 Terminator, başlangıç testlerini tamamladı.

PASARS-16 Terminator, 6x6 FAP 2026 askeri kamyon üzerine bindirilen zırhlı kabine entegre Bofors 40 mm toptan oluşuyor. İşletim için iki operatör gerektiren sistem, opsiyonel olarak RLN-1C füzesi ateşleme kabiliyetine de sahip. Namlulu hâlde dört bin metre angajman menziline sahip olan platform, füze ile donatıldığında 12 bin metre menzile erişebiliyor.

Kapsamlı testlerinin 2018 yılı içerisinde tamamlanması ve ardından sistemin Sırbistan Silahlı Kuvvetleri envanterine girmesi hedefleniyor.

|